trarende
Salı, 14 Ağustos 2018 20:28

Karın Germe

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Çoğunlukla kadınlarda oluşmakla birlikte erkeklerde de aşırı kilo alma ve verme sonucunda karın derisi ve kaslarında oluşan deformasyona bağlı olarak, sarkma ve gevşeme oluşmaktadır.

Kadınlarda en önemli etken geçirilmiş hamileliklerdir. Özellikle  karın bölgesi sadece yağlanmakla kalmaz, ayrıca kasların araları açılır ve sarkar. ABDOMİNOPLASTİ  ameliyatı ile yepyeni bir görünüme kavuşmanız mümkündür.

Kimlere Yapılabilir:

– Diyet ve spor yapmasına rağmen karnındaki yağları eritemeyenlere,

– Kilo verdikten sonra karın cildinde sarkma, çatlak ve gevşeme olanlara,

– Doğum yapmamasına karşın şişman bir karına sahip olanlara,

– Karnında hamileliğe bağlı çatlar, sarkma ve gevşeme olanlara,

– Vücudu estetik ölçülerde olmasına karşın yalnızca karın bölgesinde yağlanma, kilo problemi olanlara,

– Ameliyat sonucuyla ilgili gerçekçi beklentileri olanlar, bu operasyonun yapılmasını engelleyecek sağlık sorunu olmayanlar, operasyondan kısa bir süre sonra hamile kalmayı düşünmeyenler,Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti) için uygun adaylardır

 Ameliyatı Öncesi ve Sonrası:

SEZERYAN KESİSİNİN YANLARA UZATILMASINA BENZER BİR KESİYLE GİRİLEREK, CİLT VE CİLT ALTI YAĞ DOKUSU KARIN KASI ÜZERİNDEN KALDIRILIR. MİNİ ABDOMİNOPLASTİDE CİLT DOKUSU GÖBEK SEVİYESİNE KADAR, TAM ABDOMİNOPLASTİDE İSE KABURGA ALTINA KADAR KAS ÜZERİNDE KALDIRILIR.CİLT GERİLEREK FAZLA DOKU ÇIKARTILIR, KESİ ESTETİK DİKİŞLE KAPATILIR. ABDOMİNOPLASTİDE YENİ GÖBEK DELİĞİ OLUŞTURULUR. GEREKİRSE LİPOSUCTİON, ABDOMİNOPLASTİ AMELİYATINA EKLENİR. İZLER İÇ ÇAMAŞIRININ İÇİNDE KALACAK ŞEKİLDE YERLEŞTİRİLİR.GENİTAL BÖLGEDEKİ SARKMA DA BİR MİKTAR DÜZELİR.

Ameliyat süresi 2-3 saattir. Genel anestezi ile yapılan bir ameliyattır.Karın bölgesinde minimal yağlanma ile birlikte karın cildinde sarkma ve çatlak olan hastalarda rahatlıkla uygulanabilir. Ameliyattan sonra hastaya özel bir korse giydirilir.  Korse derinin yeni vücut hatlarına uygun biçimlenmesini sağlar. Ayrıca hastanın ağrılarını biraz da olsa azaltır ve daha rahat hareket etmesini sağlar. Korse, doktorun  önerisine göre 6-8 hafta süreyle sürekli olarak giyilmesi gerekir. Hasta düz ve estetik karın görünümüne kavuşur. Çatlaklar kısmen veya çoğunlukla tamamen ortadan kalkar.

Okunma 5107 kez
Bu kategorideki diğerleri: « Jinekomasti Ameliyatı Bacak Germe »

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

YASAL UYARI;  Sitedeki bilgiler, belgeler,resimler ve tümü tedavi amaçlı olmayıp, sadece bilgi amaçlıdır. 

İletişim için... Telefon: +90 555 010 8382, +90 216 510 8382 Mail: info@drbanuaksoy.com

SİTEDE ARA!