trarende
Salı, 14 Ağustos 2018 20:36

Kol Germe

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Üst kolun, arka ve iç kısımlarındaki sarkıklıklar, genellikle yağ birikimleri ve deri sarkmasıyla ortaya çıkar. Çünkü bu bölgede deri ve derialtı dokusu daha gevşektir. Genellikle ailesel yatkınlık, yaşlanma, kilo alıp-verme, güneşe maruz kalma gibi etkenler, deri ve derialtı dokusundaki gevşemeyi daha da arttırarak, sarkıklıklara neden olur.

Kollar yana doğru kaldırıldığında, kolun üst kısmında, yarasa kanadı şeklinde sarkma ortaya çıkarKol sarkmalarında problemler hastadan hastaya değişim göstermektedir. Bazen deri kalitesi bozulmuş ve bölgesel yağlanma artmıştır; hızlı kilo verenlerde ise sadece sarkma söz konusudur.  Deri kalitesi bozulmuş ve çatlaklar da varsa Kol Germe Ameliyatı gerekir. Bazı hastalarda ise hem liposuction hem de kol germe kombine edilebilir.

 

Kimlere Yapılabilir:

– Deri kalitesi bozulmuş, bölgesel yağlanması artmış kişilere,

– Hızlı kilo alıp vermekten dolayı deri ve deri altı dokusu gevşeyenlere uygulanabilir.

KOL GERME AMELİYATI ÖNCESİ VE SONRASI:

Kol sarkmalarında uygulanan kol germe ameliyatı genellikle genel anestezi altında uygulanır. Ortalama 1-3 saat arası sürer. Hasta hastanede 1 gece kalır. Koldaki sarkma deri boyunca hem enine hem boyuna iki boyutludur. Bu nedenle deri hem enine hem de boyuna kesilerek sarkan deri alınmalıdır. Enine deri fazlalığı koltukaltına yapılan kesilerle alınacağı için izini gizlemek kolaydır. Boyuna deri fazlalığı boyuna yapılacak kesilerle alınır ki, burada kalan izin görünmesi söz konusudur.

Ameliyat sonrası kanama ve sıvı birikimlerini engellemek için bu bölgeye drenler konulabilir. Bunlar en fazla 2-3 gün sonra çekilir. Özellikle ameliyattan sonraki ilk günlerde kolların yüksekte tutulması önerilir. Ameliyat sahasında oluşabilecek şişme, ödem ve kanamaları azlatmak için baskılı bandaj uygulaması yapılır. Üç gün sonra kola şekil vermesi için kolu saran çorap şeklinde elastik bir bandaj uygulanır. Genellikle alınacak dikiş olmaz.

         Ameliyat sonrası dönemde ağrı fazla görülmez. Ağrı olursa ağrı kesiciler yeterlidir. Normal hayata dönüş birkaç gün içindedir. İlk iki hafta sadece günlük işlerinizi yapabilirsiniz. Kolunuzun içindeki iz ilk zamanlar kabarık kırmızı olmakla birlikte zamanla incelecek ve soluklaşacak daha az belirgin hale gelecektir.

Okunma 4098 kez
Bu kategorideki diğerleri: « Bacak Germe Liposakşın »

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

YASAL UYARI;  Sitedeki bilgiler, belgeler,resimler ve tümü tedavi amaçlı olmayıp, sadece bilgi amaçlıdır. 

İletişim için... Telefon: +90 555 010 8382, +90 216 510 8382 Mail: info@drbanuaksoy.com

SİTEDE ARA!