trarende

ESTETİK CERRAHİ

ESTETİK CERRAHİ

ESTETİK CERRAHİ (21)

Meme büyüklüğü ve/veya sarkması genellikle ergenlik sonrası veya doğum yapan, emzirme ve kilo verme sonrası meme büyüklüğü ve meme dokusu sarkmış olan kişilere uygulanır.Ayrıca meme büyüklüğü bazen meme altında kızarıklık ve enfeksiyona sebep olmaktadır.Bu da kişinin hayat kalitesini düşüren bir durumdur.

Burun, yüzümüzün merkezinde bulunan ve estetik açıdan önemli bir organdır. Aynı zamanda solunumun ilk başladığı yerdir. Estetik açıdan olduğu kadar fonksiyon açısından da önemlidir.

Meme büyüklüğü bazen kişinin istediği boyuttan daha küçük olabilir.Cinsel kimliğin önemli bir parçası olan meme dokusu beden için önemli bir kısımdır.Bu nedenle oldukça estetik olarak değerlendirilir. Kişinin vücut şekline göre memenin büyüklüğü ve ideal standartları değişkenlik gösterebilir.Bazı durumlarda meme dokusu sonradan küçülmüş, boşalmış ve sarkmış olabilir.

Göğüs sarkması emzirme sonrası, kilo kaybı veya yaş ile birlikte görülür. Meme dikleştirme ameliyatı meme ucu yukarı doğru toparlanarak, ve de gevşek cilt de alınarak yapılır. Göğüsler daha gergin ve dolgun bir görünüme kavuşur, gerdan bölgesi denilen dekolte alanında dolgunluk da sağlanmış olur.

Bu ameliyatlar ile amaç daha önce ameliyat edilmiş göğüslerin; İzlerinin düzeltilmesi, Dikiş potluklarının, yani dikiş son ucundaki fazlalığın alınması, Meme ucu asimetrisinin düzeltilmesi, Meme protezi konulmuş hastalarda protezin kapsül oluşturmasına yönelik müdahale, Meme protezi sonrası çatal I eksik olan yani göğüs arası açık olan hastalara yağ enjeksiyonu, Erkek göğüs ameliyatından sona meme başında hala mevcut doku kalmışsa bunun alınması ve eşitlenmesi...

Cerrahisi ile aşağıdaki işlemler yapılmaktadır; İçeri çökük meme ucu düzeltme, Meme başı küçültme, Meme kanseri sonrası Areola kaybının düzeltilmesi, Meme başı asimetrisinin düzeltilmesi, Meme en uç bölümünün( nipple) gereğinden büyük olması, İçeri çökük- ters meme ucu düzeltme...

Erkek Meme küçültme “Jinekomasti ” olarak bilinir. Bu ameliyat ile alınan yağ doku ele sert gelen meme dokusu (beze gibi) ve de yağ dokudan farklıdır. Yağ dokusu daha yumuşaktır ve yaygındır.

Çoğunlukla kadınlarda oluşmakla birlikte erkeklerde de aşırı kilo alma ve verme sonucunda karın derisi ve kaslarında oluşan deformasyona bağlı olarak, sarkma ve gevşeme oluşmaktadır.

Yaşlanma sürecine bağlı olarak, derinin elastikiyetinin kaybı ve deri altı yağ dokunun azalmasına bağlı olarak özellikle uyluk iç kısmındaki bacak derisi kasıklardan aşağı doğru sarkar. Sık kilo alıp vermekte deri sarkmasına yol açabilir.

Üst kolun, arka ve iç kısımlarındaki sarkıklıklar, genellikle yağ birikimleri ve deri sarkmasıyla ortaya çıkar. Çünkü bu bölgede deri ve derialtı dokusu daha gevşektir. Genellikle ailesel yatkınlık, yaşlanma, kilo alıp-verme, güneşe maruz kalma gibi etkenler, deri ve derialtı dokusundaki gevşemeyi daha da arttırarak, sarkıklıklara neden olur.

Liposakşın nedir?

Liposakşın vücudun belirli bölgelerindeki dyet ve egzersiz ile ermeyen inatçı yağ dokusunun alınma işlemidir. Liposakşın ile vücüda şekilde verilmiş olur. Göbek, bel yanları, iz içleri, basen yanları, gıdı alanlarındaki yağ dokularının alınması ile vücuda şekil verilmiş olur. Vücud daha orantılı görülür.

Aşırı Kilo Verme Sonrası Vücut Şekillendirme Ameliyatları

Herhangi bir yöntemle (bariatrik cerrahi, mide daraltma, diyet ve egzersiz sonrası) aşırı kilo verme sonrası vücutta aşırı sarkmalar ve şekil bozuklukları olşabilir.

Kepçe kulak, halk arasında belirgin olan kulağa verilen bir addır. Kepçe kulak nadir olarak rastlanan, kulak kepçesinin gerçekten küçük bir tasa benzediği durumdur.

Labiaplasti nedir?

Labiaplasti aşırı derecede uzun, büyük veya şekli bozulmuş halk arasında bilinen adı ile vajina küçük dudaklarının (labia minör) cerrahi olarak küçültülmesi, orantılı ve güzel bir görünüm kazandırılması ameliyatıdır.

Vajina daraltma nedir?
İlerleyen yaş ile veya doğum yapan özelliklede normal yoldan doğum yapan hanımlarda vajinal kaslar genişler. Bu genişleme nedeniyle vajinada gevşeklik ve buna bağlı rahatsızlıklar görülür.

Çene hattımızda zamanla oluşan sarkık ve gevşek cilt dokusu, dudak yanlarında derinleşmiş ve gevsek cilt dokusu, yanaklardaki sarkık, derinleşmiş çizgili görünümler erkek veya bayanlarda yaşlı, yorgun bir ifadeye neden olmaktadır.

Kaş düşüklüğü veya alın bölgesindeki deri gevşekliğinde bu bölgedeki deri fazlalığı alınır ve de alın gergin, kaşlar daha kalkık bir görünüm sağlanır.

Tek bir operasyon ile bir insani oldukça genç gosteren bir operasyondur. Bu operasyon ile fazla sarkmış deri dokusu vede yağ toplulukları alınır. Bu operasyon oldukça hızlı bir şekilde sonucu gösteren, dikişleri çok çabuk alınan vede hemen arkasından makyaj yapılabilinen bir cerrahi işlemdir.

Badem Göz Estetiği
(Kantoplasti)

Göz şekli ve göz kapakları insanlarda gençlik ve güzelliğin göstergelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Normal anotomide gözün dış kısmı iç kısma göre 2-4 mm daha yukarıda yer alır ve yatay düzleme göre dış kısım yukarı doğru 10-15 derecelik açı yapar.

Her yaş yaş grubu ve hemen herkes te ben bulunabilir. Küçük yada büyük, doğuştan veya sonradan da olsa çıkabilir. Her ben tehlikeli ve mutlaka alınması gereklidir denilemez.

Bilgiler en kısa zamanda eklenecektir. Saç ekimi konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz...

ESTETİK CERRAHİ

Sitede ara!

YASAL UYARI;  Sitedeki bilgiler, belgeler,resimler ve tümü tedavi amaçlı olmayıp, sadece bilgi amaçlıdır. 

İletişim için... Telefon: +90 555 010 8382, +90 216 510 8382 Mail: info@drbanuaksoy.com

SİTEDE ARA!