trarende

ESTETİK CERRAHİ

Çarşamba, 01 Mart 2017 02:26

Meme Küçültme ve Dikleştirme

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Meme büyüklüğü ve/veya sarkması genellikle ergenlik sonrası veya doğum yapan, emzirme ve kilo verme sonrası meme büyüklüğü ve meme dokusu sarkmış olan kişilere uygulanır.Ayrıca meme büyüklüğü bazen meme altında kızarıklık ve enfeksiyona sebep olmaktadır.Bu da kişinin hayat kalitesini düşüren bir durumdur.

Bazı hastalarda meme büyüklüğü ve sarkması omuzlarda çökme, sırt ve boyun ağrısına sebep olur. Bu gibi durumlarda meme küçültme ve dikleştirme ameliyatları oldukça başarılı ve faydalıdır.

Kimlere Yapılabilir:

Memelerinin büyük olmasından, buna bağlı çektiği sırt ağrısından ve sürekli altında pişik olmasından şikayetçi olan kişilere,

Simetrisinden veya sarkıklığından memnun kişilere uygulanabilir.

Ameliyat Öncesi ve Sonrası:

Meme başı damar ve sinirleri ile birlikte olması gereken pozisyona taşınır.Memenin alt , iç ve dış kısmındaki dokular ve cilt fazlalığı çıkartılır. Meme dokusu yukarı asılarak memeye şekil verilir.  Sadece Meme Dikleştirme ameliyatlarında yeterli meme dokusu varsa,meme kendi üstünde katlanarak şekil verilir ve göğüs kafesine asılır. Yeterli meme dokusu yoksa, uygun boyutta protez ile desteklenir. Bazı hastalarda kanama ihtimali için drenler yerleştirilir.Hastanede kalış süresi 1-2 gündür. Meme boyutuna göre meme başı çevresinden düz aşağı inen (lolipop iz) veya ters T şeklinde bir iz kalabilir. İzlerin derece ve boyutu kişiye göre değişiklik gösterir. Ameliyat süresi 2-3 saattir. Genel Anestezi ile yapılır.

Hastanede kalış süresi bir veya iki gecedir. Genellikle kanama kontrolü için konulan diren ertesi gün veya bir gün sonra alınır. Ameliyattan sonraki bir ay (veya doktorunuzun uygun gördüğü süre) özel sutyen giyilmesi gerekmektedir. Hastanın ağır işler yapması yasaktır. Tekniğe  ve hastanın gereksinimlerine göre izler değişkenlik gösterir.

Sigara kullanımı,  meme başı beslenmesini bozabilir, yara iyileşmesini bozarak istemediğimiz sonuçlar ortaya çıkabilir.Bu nedenle sigara ameliyattan önce bırakılmalıdır. Bazı hastalıklar ( diyabet) ve kan sulandırıcı ilaç kullanımı da yaranın iyileşmesi açısından önemlidir. Buna göre önlemler alınır. Mümkünse kan sulandırıcılar 1 hafta önceden kesilir.

Okunma 1330 kez Son Düzenlenme Salı, 14 Ağustos 2018 19:57
Bu kategorideki diğerleri: Burun Estetiği (Rinoplasti) »

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

ESTETİK CERRAHİ

Sitede ara!

YASAL UYARI;  Sitedeki bilgiler, belgeler,resimler ve tümü tedavi amaçlı olmayıp, sadece bilgi amaçlıdır. 

İletişim için... Telefon: +90 555 010 8382, +90 216 510 8382 Mail: info@drbanuaksoy.com

SİTEDE ARA!