trarende

ESTETİK CERRAHİ

Salı, 14 Ağustos 2018 21:39

Yüz Germe

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Çene hattımızda zamanla oluşan sarkık ve gevşek cilt dokusu, dudak yanlarında derinleşmiş ve gevsek cilt dokusu, yanaklardaki sarkık, derinleşmiş çizgili görünümler erkek veya bayanlarda yaşlı, yorgun bir ifadeye neden olmaktadır.

Böyle bir görünüm yaşın ilerlemesi, aşırı kilo alıp vermeler, aşırı güneşlenme, sigara kullanma ve bir takım hastalıklar sonucu olabildiği gibi genetik nedenlerde genç yaşta dahi böyle bir görünüme neden olabilir.

İlerleyen yaş ile birlikte cilt gevşeyip sarkarken, buna bağlı cilt altı dokularda gevşer ve sarkar, yağ dokuda da hacim kaybı gözlenir. Bu gevşek ve hacmi azalmış yüz dokusu kişiyi üzüntülü, yorgun veya sinirli göstermektedir. Tüm yüz dokusu sarktığı gibi bazen alın bölgesi, yanak veya boyun bölgesinin daha çok sarkması da gözlenebilir.

Yüz sarkıklığı veya çizgileri olanların mutlaka ameliyat mı olması gerekir?

Tüm yüz sarkmaları veya çizgilenmeleri mutlaka ameliyat ile düzelir diye düşünmek yanlıştır. Bu tarz şikayetleri olan hastaların muayeneleri sonucunda en uygun, sağlıklı ve sonucu hızla görülen tedavi şekli seçilir.

Aynı anda başka ameliyat da yapılır mı?

Yüz germe ameliyatları boyun germe ve göz kapaği estetiği ile birlikte aynı anda yapılabilinir. Hacim kaybı olan alanlara yag enjeksiyonu da yapılır. Son yıllarda gelişen teknoloji ile hastanın yüzünde şişlik ve morluk çok daha kısa sürmektedir.

Yüz germe ameliyatlarında iz kalır mı? 

Bu operasyonlardan sonra iz kulak önü ve arkasında oldukça ince çizgi olarak gözlenir, zamanla bu iz iyice silikleşir. Bu izin dikkat çekici olması daha cok hastanın kişisel özellikleri ve alışkanlıklarına bağlıdır.

Yüzde asimetri olur mu? 

Tam tersine bu ameliyat ile yüzdeki mevcut asimetriler düzeltilmis olur.

Dudak kenarlari cekik olur mu?

Yanaklardaki sarkık doku düzeltilirken aşırı germe sonucu eski yıllarda gözlenen bu durum dikkatli değerlendirme ve uygulma ile gözlenmez.

Yüz germe yapılan bir insanin yüzünde tekrar sarkıklık ve yaşlanma çizgileri düzenli bakım ve nemlendiriciler ile tekrarlaması azalır. Fakat yinede ilerleyen yıllarda hasta tekrar ameliyat olmak isterse 2. kez yüz germe ameliyati yapılabilinir.

Okunma 1169 kez

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

ESTETİK CERRAHİ

Sitede ara!

YASAL UYARI;  Sitedeki bilgiler, belgeler,resimler ve tümü tedavi amaçlı olmayıp, sadece bilgi amaçlıdır. 

İletişim için... Telefon: +90 555 010 8382, +90 216 510 8382 Mail: info@drbanuaksoy.com

SİTEDE ARA!