trarende

ESTETİK CERRAHİ

Salı, 14 Ağustos 2018 19:59

Meme Protezi (Büyütme) Ameliyatı

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Meme büyüklüğü bazen kişinin istediği boyuttan daha küçük olabilir.Cinsel kimliğin önemli bir parçası olan meme dokusu beden için önemli bir kısımdır.Bu nedenle oldukça estetik olarak değerlendirilir. Kişinin vücut şekline göre memenin büyüklüğü ve ideal standartları değişkenlik gösterebilir.Bazı durumlarda meme dokusu sonradan küçülmüş, boşalmış ve sarkmış olabilir.

Bu durumlara genelde emzirmeden sonra, bazı ameliyatlardan sonra ve kemoterapi tedavisinden sonra rastlanmaktadır. Meme küçüklüğü ve yokluğu nadiren hormonel veya doğumsal bazı hastalıklara da bağlı olabilir.

Kimlere Yapılabilir:

Meme dokusu sonradan küçülmüş, içi boşalarak sarkmış kişilere uygulanabilir.

Meme küçüklüğü ve yokluğu olan kişilere yapılbilir.

Meme dokusu boşalmış ve sarkmış hastalarda büyütme ameliyatları, genelde meme toparlama ameliyatı ile birlikte yapılır.

Kullanılan protezler meme dokusundaki kas altına veya kas üstüne uygulanmaktadır.Bu durum kişiden kişiye ve memenin durumuna göre değişiklik gösterir. Bu ameliyatlarda süt üretiminde rolü olan bezler ve kanallara asla dokunulmamaktadır. Bu nedenle meme protezi uygulanmış bayanlar çocuk sahibi olduklarında rahatça emzirebilirler.

Ameliyat Öncesi ve Sonrası:

Meme büyütme ameliyatları dışarıdan silikon meme protezi kullanılarak yapılır. Meme protezleri silikon bir kılıf  içindeki dolgu maddesinden oluşmaktadır. Kılıf pürtüklü veya düz, dolgu ise tuzlu su veya silikon jel olabilir.  Protezlerin patlaması teknik hata veya üretim hataları nedeniyle çok  düşükte olsa bir risktir. Bunun için doğru cerrahi teknik ve en güvenilir markaları kullanarak önlemimizi alıyoruz. Meme protezleri, yapıları dışında değişik şekillerde de olmaktadır; ancak hangi şeklin kullanılacağına muayeneden sonra hastanın meme yapısına göre karar verilmektedir.

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi 2-3 saattir. Hastalar genellikle hastanede  1 gece yatar. Ağrılı olabilecek ameliyat sonrası dönemde doktorun önerdiği süre kadar özel bir sutyen kullanılır. Ameliyat meme başı alt sınırından veya meme altından girilerek yapılabilir. Kalacak olan izlerin derece ve boyutu hastaya göre değişkenlik gösterir.

Okunma 4002 kez

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

ESTETİK CERRAHİ

Sitede ara!

YASAL UYARI;  Sitedeki bilgiler, belgeler,resimler ve tümü tedavi amaçlı olmayıp, sadece bilgi amaçlıdır. 

İletişim için... Telefon: +90 555 010 8382, +90 216 510 8382 Mail: info@drbanuaksoy.com

SİTEDE ARA!