Yaşlanma sürecine bağlı olarak, derinin elastikiyetinin kaybı ve deri altı yağ dokunun azalmasına bağlı olarak özellikle uyluk iç kısmındaki bacak derisi kasıklardan aşağı doğru sarkar. Sık kilo alıp vermekte deri sarkmasına yol açabilir.

Kimlere yapılabilir:

– Derinin elastikiyet kaybından dolayı, deri sarkma oranı yüksek olan kişilere,

 Kilo alıp vermeye bağlı deri gevşemesi veya deri yağlanması fazla olan kişilere,

– Deri altı yağ dokusunun azalmasına bağlı torbalanma şeklinde sarkması olanlara uygulanabilir.

Derinin sarkma oranı ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak yapılacak ameliyat şekline karar verilir. Bazı durumlarda Bacak Germe Ameliyatına liposuction işlemide  eklenir. Liposuctiondan sonra bol olan deriye bacak derisini germe işlemi uygulanır.

BACAK GERME AMELİYATI ÖNCESİ VE SONRASI:

Bacak germe ameliyatı genel anestezi altında uygulanır. Ameliyat öncesinde fazla yağ birikimi olan alanlar, deri fazlalığının miktarı ve kesilerin yerleşim alanları belirlenir, planlama yapılır. Ameliyat süresi ortalama 2-4 saattir. Hastaların hastanede kalma süresi 1 gecedir. Ameliyat sırasında konulan drenler genellikle ertesi gün çekilir.  Özel bir korse bir ay boyunca kullanılır. İlk günler yatarken ve otururken bacaklar kalp seviyesinden yukarıda tutulmaya çalışılır. Varis çorabı 1 hafta kadar kullanılmalıdır.

Karşılaşabilecek sorunlar diğer estetik cerrahi girişimlerden daha farklı değildir. Kasık ve bacak iç kısmında kalan izler hastadan hastaya değişiklik gösterebilir. Özellikle ameliyattan sonra 1 ay boyunca bu izlerin genişlememesi için uyluk hareketleri mümkün olduğunca kısıtlamak gerekmektedir.

 

Menü