Genital estetik fiyatları operasyonun türüne, genişliğine ve kullanılan anestezi yöntemine göre değişmektedir.

Genital Estetik Fiyatları

Genital estetik fiyatları operasyonun türüne, genişliğine ve kullanılan anestezi yöntemine göre değişmektedir.

Genital estetik çeşitleri

Genital estetik çeşitleri içerisinde en sıklık talep edilen ve uygulanan labioplasti (iç dudak estetiği) operasyonudur. Labioplasti terimi hem iç dudakları, hem de dış dudakları kapsasa da genellikle iç dudak estetiği için kullanılmaktadır.

Labioplasti ile eş zamanlı olarak klitoral hudoplasti (klitorisin üzerindeki fazla dokuların alınması operasyonu) de sıklıkla yapılmaktadır. Diğer genital estetik operasyonları arasında; vajina daraltma operasyonları (vajinoplasti),perine düzeltme operasyonu (perineoplasti),labia majoraplasti (dış dudak estetiği) ve labia majora ogmentasyonu (büyük dudaklara yağ veya hyalüronik asid enjeksiyonu) ameliyatları yer almaktadır.

Bu ameliyatlara ek olarak özellikle son yıllarda genital Plateletten Zengin Plazma uygulamaları, G noktası uygulamaları, radyofrekans uygulamaları ve renk açma işlemleri de yapılmaktadır.

Genital estetik neden yapılır?

Genital estetik ameliyatı işleminin amacı; kadınlarda cinsel açıdan öz güvenin kazandırılması, psikolojik ve sosyal açılardan daha rahat hissetmesinin sağlanması, zamanla yaşa veya geçirilen doğumlara bağlı oluşmuş olan deformasyonların düzeltilmesi, cinsel hazzın arttırılması kazandırılmasıdır.

Gelişen teknoloji, internet ve sosyal medya aracılığı ile her türlü bilgiye ulaşımın kolaylığı neticesinde estetik ve güzellik arzusu tüm insanlara yayılmıştır. Vücudun diğer bölgeleri için estetik istemi ile paralel olarak genital estetik talebi de artmaktadır.

Genital estetik operasyonlar kimi zaman estetik kaygılar nedeni ile istenirken, kimi zaman da fonksiyonel sebeplerle istenmektedir. Özellikle vajina daraltma operasyonunda fonksiyonu artırmak asıl amaçtır. Operasyonların sonucunda kişinin sadece genital bölgesinin görünümü değil, psikolojisi ve cinsel hayatı da olumlu şekilde değişmektedir.

Genital estetik operasyonlar aynı zamanda tekrarlayan vajinal enfeksiyonlar, üriner sistem problemleri ve lichen sclerosus gibi bazı cilt hastalıklarında da tıbbı açıdan fayda sağlamaktadır. Dolayısı ile genital estetik ameliyatlarının hem estetik hem de işlevsel yararlarından bahsedebiliriz.

Hastaların en sık merak ettikleri ve sordukları soruların birisi de genital estetik ameliyatlarının fiyatlarıdır.

Genital Estetiği Ücretleri

Genital estetiği ücretleri yapılan operasyonun türüne, genişliğine ve kullanılan anestezi yöntemine göre değişmektedir. Her bir hasta için tek bir fiyat belirlemek zordur. Örneğin bir labioplasti operasyonu 20 dakikada biteceği gibi 1.5 saate kadar da uzayabilmektedir. Aynı durumlar vajina daraltma ameliyatları için de geçerlidir. Bu nedenle genital estetik ameliyatlarının ücretleri hastadan hastaya değişiklik gösterebilmektedir.

Şehir dışından gelecek ve aynı gün içinde operasyonu olup dönmeyi planlayan hastalarımız ise +90 555 010 8382 no’lu telefondan Op. Dr. Banu Aksoy’a direkt olarak ulaşıp konu ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirler.

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatları

Vajina daraltma ameliyatlarındaki ücretler, fiyatlama ve ödeme kolaylıkları konusunda operasyonu uygulayacak hekiminiz veya klinik ile temasınız önemlidir. Çünkü merkezden merkeze, hekimden hekime değişen fiyatlar söz konusudur.

Vajina daraltma ameliyatlarının maliyetleri yapılan operasyonun türüne, genişliğine ve kullanılan anestezi yöntemine göre değişmektedir. Kullanılan ekipman da ameliyat maliyetini etkilemektedir.

Operasyonu düşünen hastalarımız bu konuda görüşmek ve bilgilendirmek üzere;  +90 216 510 8382  ve +90 555 010 8382 no’lu telefonları arayarak bilgi ve randevu alabilirler.

Özel sağlık sigortaları estetik ameliyatları karşılar mı?

Estetik amaçla yapılan genital estetik operasyonlar maalesef özel sigorta ödemeleri kapsamı dışındadır.

Devlet hastanelerinde genital estetik ameliyatlar yapılıyor mu? SGK karşılıyor mu?

Genital estetik operasyonlar devlet hastaneleri ve üniversite hastanelerinde uygulanmamaktadır. SGK geri ödeme kapsamında bulunmayan bu özel ameliyatlar, tecrübeli hekimler tarafından özel merkezlerde yapılmaktadır.

Menü