Kadınlarda daha sık oluşmakla birlikte erkeklerde de aşırı kilo alma ve verme sonucunda karın derisi ve kaslarında oluşan deformasyona bağlı olarak, karın bölgesinde sarkma ve gevşeme oluşmaktadır.

Kadınlarda en önemli etken geçirilmiş hamileliklerdir. Özellikle  karın bölgesi sadece yağlanmakla kalmaz, ayrıca kasların araları açılır ve sarkar. ABDOMİNOPLASTİ  ameliyatı ile yepyeni bir görünüme kavuşmanız mümkündür.

Kimlere Yapılabilir:

– Diyet ve spor yapmasına rağmen karnındaki yağları eritemeyenlere,

– Kilo verdikten sonra karın cildinde sarkma, çatlak ve gevşeme olanlara,

– Doğum yapmamasına karşın yağ doku kalınlığı artmış bir karına sahip olanlara,

– Karnında hamileliğe bağlı çatlar, sarkma ve gevşeme olanlara,

– Vücudu estetik ölçülerde olmasına karşın yalnızca karın bölgesinde yağlanma, kilo problemi olanlara,

– Ameliyat sonucuyla ilgili gerçekçi beklentileri olanlar, bu operasyonun yapılmasını engelleyecek sağlık sorunu olmayanlar, operasyondan kısa bir süre sonra hamile kalmayı düşünmeyenler, Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti) için uygun adaylardır

 Ameliyatı Öncesi ve Sonrası:

Sezeryan kesisisinin yanlara uzatılmasına benzer  karnın alt kısmında yapılan bir kesiyle girilerek, cilt ve cilt altı yağ dokusu karın kası üzerinden kaldırılır. Mini abdominoplastide cilt dokusu göbek seviyesine kadar, tam abdominoplastide ise kaburga altına kadar kas üzerinde kaldırılır. Cilt gerilerek fazla doku çıkartılır, kesi estetik dikişle kapatılır. Abdominoplasti̇de yeni göbek deliği oluşturulur. Gerekirse liposuction, abdominoplasti ameliyatına eklenir. izler iç çamaşırının içinde kalacak şekilde yerleştirilir. Genital bölgedeki sarkma da bir miktar düzelir.

Ameliyat süresi 2-3 saattir. Genel anestezi ile yapılan bir ameliyattır. Ameliyattan sonra hastaya özel bir korse giydirilir.  Korse derinin yeni vücut hatlarına uygun biçimlenmesini sağlar. Ayrıca hastanın ağrılarını biraz da olsa azaltır ve daha rahat hareket etmesini sağlar. Korse, doktorun  önerisine göre 6-8 hafta süreyle sürekli olarak giyilmesi gerekir. Hasta düz ve estetik karın görünümüne kavuşur. Çatlaklar kısmen veya çoğunlukla tamamen ortadan kalkar.

Menü